Volstrītas vilks

Volstritas vilksVolstrītas vilks, jeb The Wolf Of Wall Street ir 2013. gada beigās iznākusi melnā komēdija, kas balstīta uz Džordana Belforta(Jordan Belfort) sarakstītu grāmatu ar tādu pašu nosaukumu – Volstrītas Vilks.

Filma ir stāsta par Džordana dzīvi, par to, kā viņš nākot no vidusmēra ģimenes nokļuva līdz savas karjeras virsotnei pelnot nedēļā miljonu dolāru un kā šī nauda un slava iespaidoja viņa dzīvi, iesaistot viņu narkotikās, prostitūcijā un citās šāda veida izdarībās. Filma sākas ar paša Džordana stāstu, par to kā viņš būdams 24 gadus vecs sāka strādāt Volstrītā, un filmas galvenais aktieris ir Leonardo Di Kaprio, kas tad arī tēlo Džordanu Belfortu ,bet filmā redzami arī tādi aktieri, kā Džona Hills, kas tēlo Donniju Azzofu, jeb Džordana biznesa partneri un vēl citi slaveni aktieri, kā (Matthew McConaughey, Jon Favreau un Cristin Milioti). Filmas sākumā, kad Džordans nonāk Volstrītā viņam nākas 6 mēnešu strādāt, kā savienotājam zvanot dažādiem biznesu īpašniekiem un piedāvājot viņiem investēt naudu, bet tāpēc, ka viņš vēl nav saņēmis savu sertifikātu viņām visi klienti ir jānodod tālāk pieredzējušiem darbiniekiem. Kad paiet šie 6 mēneši un Džordans nokārto eksāmenu viņš redz, ka tūlīt sāksies viņa laiks, jo citi, kas ir nolikuši šo eksāmenu pelna pat pusmiljonu dolāru gādā! Bet jau pirmajā dienā, kad galvenais varonis nonāk īsa darbinieka statusā notiek finanšu krīze un kompānija, kur viņš strādā bankrotē, kas atstāj viņu bez darba un bez ienākumiem.

Meklējot darbu viņš uziet kādu brokeru kantori, kas nodarbojas ar tā sauktajām kapeiku akcijām (penny stocks) un to pārdošanu, un Džordans acumirklī redz šo akciju potenciālu un drīz vien uzsāk pats savu biznesu, kas tad arī aizsāk filmas patiesos notikumus. Tālāk filma ir tiešām traka, ar nemitīgu narkotiku lietošanu, milzīgas naudas šķiešanu, prostitūtām, plikumiem piesātināta un kopumā attēlo, kā tajos laikos dzīvoja šāda veida akciju brokeri, kuriem bija vairāk nauda nekā viņi spēj saskaitīt, bet pats interesantākais jau ir tas, ka šī filma ir balstīta uz īstiem notikumiem, un, lai gan tā tikusi pārspīlēta šur un tur, tomēr lielākā daļa no visa šī ir patiesība!

Kopumā iespaids par šo 3 stundu garo kases grāvēju ir iespaidīgs un Martins Skorsezes(Martin Scorsese) filma ir tiešām izdevusies un visnotaļ noteikti, tāpat, kā slavenā Volstītas 1978. gada filma iespaidos daudzu jaunu naudas kārotāju dzīvi, jo filmā, lai gan galvenais varonis pavada 3 gadus cietumā, tomēr viņš ir kļuvis bagāts un vēl joprojām viņam ir pietiekoši naudas, kuru vēl papildinās šīs filmas milzīgie ienākumi, kas jau pašlaik sasniedz 300 miljonus dolāru, lai gan filma pati izmaksāja tikai 100 miljonus!