Visu laiku labāko filmu TOP 10

labakas filmas

Šīs kinofilmas ir piedzīvojušas un izturējušas vairāku gadu desmitu griežus, dažādu cilvēku dažādas paaudzes, gaumes, stila un modes tendences, kā arī dažādus tehnoloģiskos laikmetus, bet ir saglabājušas favorītu un līderu pozīcijas visu laiku labāko filmu topā, un, šķiet, uz palikšanu, ja vien kino industrija neradīs jaunus kinomākslas šedevrus, kas būs spējīgas iekarot visu laiku labāko filmu topu un kā izcils kinofilmas piemērs uzkavēsies kinomākslas vēsturē vismaz tikpat ilgi kā jau esošās filmas.

Šis filmu tops ir veidots, balstoties uz informāciju, kas atrodama pasaules lielākajā, starptautiska mēroga interneta filmu datubāzē jeb IMDb (no angļu valodas: Internet Movie Database), kurā apkopota visa kino industrijas būtiskākā informācija, proti, informācija par kino filmām un seriāliem, televīzijas raidījumiem, personībām, kā arī datorspēlēm, kuru kopējais skaits šodien ir mērāms vairākos miljonos. Neskatoties uz to, ka IMDb darbība ir aizsākusies tikai 1990. gadā, tajā ir atrodama informācija, kas datējama ar 20. gadsimta sākumu, kad ir meklējami arī kinomākslas pirmsākumi un kinofilmu publiskas izrādīšanas aizsākumi, tāpēc ir maldīgi uzskatīt, ka, ja datubāzes nosaukums ietver “interneta filmas”, tad tajā ir atrodama tikai to filmu informācija, kas ir jaunas un ir noskatāmas internetā. Jāuzsver, ka mūsdienās arī pašas vecākās filmas ir noskatāmas internetā.

IMDb pastāvīgi veido visu laiku labāko filmu TOP 250, kas tiek veidots saskaņā ar IMDb pastāvīgo un reģistrēto lietotāju, kuru skaits šodien ir lielāks par 57 miljoniem, kinofilmu vērtējumiem un reitingiem, kas nav mazsvarīgi, ja runājam par pasaules mēroga kinofilmu datubāzi, kurā atrodamajai informācijai ir jābūt reālai, uzticamai un autoritatīvai, kāda tā šobrīd arī ir.

Visu laiku labāko filmu TOP 10

Pozīcija Nosaukums oriģinālvalodā Nosaukums latviešu valodā Izlaiduma gads IMDb vērtējums
1. The Shawshank Redemption Brīvības cena 1994 9,2
2. The Godfather Krusttēvs 1972 9,2
3. The Godfather: Part II Krusttēvs 2 1974 9,0
4. The Dark Knight Tumšais bruņinieks 2008 8,9
5. Lubene (Pulp Fiction) Lubene 1994 8,9
6. Schindler’s List Šindlera saraksts 1993 8,9
7. 12 Angry Men 12 dusmīgie vīri 1957 8,9
8. Il buono, il brutto, il cattivo (The Good, the Bad and the Ugly) Labais, ļaunais un neglītais 1966 8,9
9. The Lord of the Rings: The Return of the King Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās 2003 8,9
10. Fight Club Cīņas klubs 1999 8,8