Visu laiku baisākās šausmu filmas

Bailes ir emocija, ko cilvēki normālos apstākļos negrib piedzīvot, taču šausmu filmas daudzus cilvēkus pat loti uzrunā. Patiesībā tas ir trešais populārākais kinematogrāfijas žanrs tūlīt aiz komēdijām un romantiskajām drāmām. Cilvēkus piesaista tieši asās un spēcīgās emocijas, ko var gūt skatoties šausmu filmas, tāpēc šī žanra darbiem ir jābūt īpaši saistošiem un intriģējošiem, lai skatītājam nezustu interese un katrs pavērsiens liktu sarauties aiz bailēm. Ja arī jūs esat viens no šausmu filmu cienītājiem, noteikti noskatieties šīs filmas.

Eksorcists (The Exorcist, 1973)

Interesanti ir tas, ka liela daļa labāko šausmu filmu nāk tieši no septiņdesmitajiem, astoņdesmitajiem un deviņdesmitajiem gadiem, kad vēl nebija tādu filmu montāžas iespēju kā mūsdienās. Tipisks piemērs ir filma Eksorcists, kas uzņemta tālajā 1973. gadā. Kā jau nosaukums saka priekšā, filma ir par ļauno garu izdzīšanas rituālu jeb eksorcismu. Ļaunais gars ir iemājojis mazas meitenes ķermenī un kāds garīdznieks cenšas to atbrīvot. Tas nav viegli, jo dēmonam piemīt pārdabisks spēks. Ja ticat dēmoniem un ļaunajiem gariem, tad šī filma jums noteikti paliks atmiņā un sagādās īpaši spilgtas emocijas.

Džezabella (Jessabelle, 2014)

Viens no šausmu filmu lielākajām personībām mūsdienās noteikti ir režisors Kevins Greuterts. Viņa garadarbs ir arī slavenā šausmu filma Džezabella. Stāsts ir par jaunu sievieti, kas pēc smagām traumām autoavārijā, atgriežas savās bērnības mājās. Viss šķiet labi līdz viņa sastopas ar ļauno garu, kas jau ilgi gaidījis viņas atgriešanos un vairs nedomā meiteni laist prom. Katrs filmas pavērsiens ir asinis stindzinošs un skatoties šo filmu ir grūti novērst skatu no ekrāna, ja nu vienīgi aiz bailēm.

Astrāls (Insidious, 2010)

Filmai Astrāls nu jau ir iznākušas veselas trīs daļas. Pirmā no filmām uz lielajiem ekrāniem nonāca jau 2010. gadā un tā guva neiedomājamus panākumus. Filma ir par astrālo ceļošanu jeb spēju miegā nonākt mirušo valstībā. Diemžēl, tur aizejot, ir grūti atrast ceļu mājup un kāds no aizgājējiem, savukārt, var nokļūt šajā pasaulē. Visu trīs filmu sižeti ir saistīti, veidojot vienu stāstu un katrs filmas beigās paliek neatbildēti jautājumi, kas jau priekšā pasaka, ka būs nākamā filma. Pēc šo filmu noskatīšanās, noteikti asas izjūtas ir garantētas.

Bārene (Orphan, 2009)

Filma Bārene daudzu kinokritiķu acīs ir labākā šausmu filma. Tās sižets ir par kādu pāri, kas paši nesen zaudēja savu nedzimušo bērnu un meiteni no bērnu nama, ko viņi adoptēja. Meitene jau sākumā tika raksturota kā īpaša, jo viņa bija netipiski gudra savam vecumam, taču, kad viņa nonāca mājās pie saviem audžu vecākiem, sāk notikt tiešām dīvainas lietas. Kad jaunais pāris saprata, ka pie vainas varētu būt tieši viņu audžumeita, tika nolemts izpētīt viņas pagātni un tajā atklājās tiešām baisas lietas.

Zāģis (Saw, 2004)

Mūsdienās par labāko šausmu filmu daudzi atzīst filmu Zāģis, jeb precīzāk, visas septiņas šīs filmas daļas. Šī filma, atšķirībā no daudzām citām šausmu filmām, nav par par kādiem pārdabiskiem notikumiem, ļauniem gariem un dēmoniem. Tā ir par sērijveida slepkavu, kas veic īpaši nežēlīgus eksperimentus ar saviem upuriem, lai izpratu cilvēka dabu. Visas filmas ir ļoti atklāts un daudzi pat teiktu, ka vienkārši pretīgas, taču tam visam apakšā ir dziļa doma.