The monuments men (Artefaktu vīri) 2014 apskats

artefaktu vīriThe monuments men, jeb artefaktu vīri ir 2014 gadā iznākusi filma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem un ir veidota, par otro pasaules karu, kad maza grupa mākslas profesionāļu riskēja ar savām dzīvībām, lai dotos karadarbības zonā un atgūtu Hitlera nozagtās dārglietas, kas satītas ar mākslu, kā glezniecību un tēlniecību. Šīs filmas direktors un galvenais stāsta autors ir Jordžs Klūnijs, kas Columbia Pictures , kā arī 20th Century Fox vadībā veidoja šo filmu, kuras izmaksas bija aptuveni 70 miljoni ASV dolāru, bet kura jau līdz šim brīdim ir ienesusi vairāk nekā 150 miljonus kinoteātros.

Filma sākas ar to, ka parādīts ir otrais pasaules karš un Vācijas karaspēks zogam visus slavenos pasaules mākslas dārgumus, kā statujas, gleznas un zeltu, un to visu sūtot Hitleram, lai šī māksla nebūtu pieejama nevienam citam, tikai viņam. Amerikā tajā pat laikā tiek parādīts, kā maza mākslas ekspertu grupa vienojas un pārliecina prezidentu Rūzveltu, ka šie mākslas darbi ir ļoti vērtīgi cilvēcei, kā tādai un tos nedrīkst atdot vienam konkrētam karspēkam, kas ir pat teikuši, ka ja viņi tiks noķerti, tad šie mākslas darbi tiks iznīcināti.
Šī vīru komanda tiek savākta no izciliem katras nozares speciālistiem un izejot pamata kara apmācību tiek nosūtīta uz Kara skartajiem reģioniem, kā francija un Itālija, lai tālāk tad tie darbotos un meklētu šos artefaktus. Filmas sižets ir ļoti interesants un ir interesanti sekot līdzi šo cilvēku darbībām un tam, kā tiek iegūta informācija par šīm dārglietām un vēlāk arī tās atrastas un nogādātas atpakaļ valstīm un organizācijām, no kurām tās tika nozagtas. Filma ir pilna ar spriedzes un smieklīgiem momentiem, un tas, ka tā balstīta uz patiesiem notikumiem ir vēl daudz interesantāk, padarot stāstu vēl patiesāku un aizraujošāku.
Filma domāta pieaugušajiem, bet tajā nav pārāk daudz vardarbības vai cita veida saturs, kas varētu nebūt piemērots bērniem vai jauniešiem, tāpēc to iespējams skatīties ikvienam, vienkāršā vakara filmu vakarā vai izbaudot seansu kinoteātrī!