Starp zvaigznēm – Interstellar apskats

starp zvaigznēmStarp zvaigznēm ir 2014 gadā iznākusi zinātniskās fantastikas filma, kuru režisējis ir Kristofers Nolans, un kuras galveno lomu spēlē aktieris Metjū Makonahijs. Vēl pazīstami aktieri, kas piedalās šinī filmā ir Mets Deimons, Anna Hataveja un Bils Irvins. Filma tika izlaista 2014 gada oktobra beigās, un tās uzņemšanas izmaksas bija 165 miljoni dolāru,bet kopš izlaišanas brīža tā jau ir paspējusi nopelnīt vairāk kā 460 miljonus dolāru, kas nozīmē to, ka tā jau ir vismaz 2 reizes atpelnījusi sevi.

Filmas galvenais varonis ir Jozeps Kūpers, ko spēlē Metjū Makonahijs un filma norisinās tuvajā nākotnē, kad uz zemes klimata pārmaiņu dēļ sākas vispasaules sausuma viļņi un visa barība, kā kukurūza, mieži kvieši un citi augi nespēj augt šādos apstākļos tāpēc cilvēcei nepeitiek pārtikas, lai uzturētu visus uz zemes atrodošies iedzīvotājus. Metjū ir izskolojies, kā fiziķis un inženieris, tomēr grūto apstākļu pēc viņam nākas strādāt par fermeri, jo pasaulei vairs nav vajadzīgi inženieri bet gan fermeri, kas spēj audzēt tos augus, ko vēl sausums un smilšu vētras nav iznīdējuši. Kūperam ir divi bērni un viņš dzīvo kopā arī ar savu tēvu, kas pieskata bērnus, kamēr Kūpers strādā pa laukiem uz labo saplīsušo lauksaimniecības tehniku. Kādā dienā viņš ar savu meitu Mērfiju meitas istabā uziet dīvainas gravitātes anomālijas, kas īstenībā ir binārajā kodā iezīmētas ordinātes kas viņus aizved uz slepenu Nasa bāzi, kur tiek veidots kosmosa stacija, un plānota misija uz nesen aiz zemes horizonta parādījušos melno caurumu, kuram izlidojot cauri ir iespējams sastapt zemei līdzīgas planētas, kur cilvēce varētu patverties un turpināt civilizāciju. Filma ir spriedzes pilna un nevienā brīdī neliks jums nožēlot, ka izvēlējāties to skatīties. Manuprāt, vienīgi pašas filas beigas bija mazliet par traku, pat priekš manas gaumes, bet, lai jūs saprastu, par ko runāju jums būs pašiem tā jānoskatās. Starp Zvaigznēm viennozīmīgi ir viena no šī gada spilgtākajām filmām un Kristofers Nolans atkal pārsteidz savus skatītājus ar specefektiem, interesantu stāstu un smadzeņu lauzīšanu, kas liek aizdomāties par mūsu vietu visumā un to kas patiešām ir ir kas nav iespējams. Protams stāsts ir ļoti interesants, taču jau pašā filmas sākumā es sāku domāt par to, vai nebūtu vieglāk izveidot pazemes patvērumus visai cilvēcei nekā meklēt jaunu planētu ko apdzīvot?

Katram, kam interesē zinātniskā fantastika noteikti vajadzētu noskatīties šo filmu bet ja domājat to darīt kopā ar savu otru pusīti, tad visticamāk, ka būs jāpaņem līdzi viedtālrunis, ar ko kavēt laiku, jo parasti šāda veida filmas meitenēm ne īpaši patīk.