Sacīkstes (Rush) 2013

Sacīkstes-RUSH-2013Filma Sacīkstes, jeb “RUSH” ir 2013 gadā iznākusi filma , par slaveno 1970. gados notikušo Foruma 1 2 braucēju konkurenci, un tā ir uz īstiem notikumiem balstīta dokumentāla mākslas filma. Filma balstās ap diviem galvenajiem varoņiem, kas ir Džeimss Hants (James Hunt), ko attēlo Kriss Hemsworts(Chris Hemsworth) un Nikijs Lauda (Niki Lauda), ko spēlē Daniels Brūhls (Daniel Brühl) un filmā parādīti abū sacīkšu braucēju stāsti, kā abi braucēji kāpa pa karjeras kāpnēm un abu tēlu neiedomājamā konkurence un sava veida naids vienam pret otru.

Filma sākas ar Džeimsa Hanta dzīvesstāstu, parādot viņu, kā ballētāju, ātruma cienītāju un pārgalvīgu sacīkšu braucēju, kas to vien dara, kā riskē ar savu dzīvību Formula 3 sacīkšu trasē, tajā pat laikā cenšoties kāpt pa karjeras kāpnēm un nonākt līdz Formula 1 sacīkstēm. Tajā pat laikā tiek parādīts arī otrs galvenais tēls, jeb Nikijs Lauda, kas savukārt ir no bagātas ģimenes nācis ļoti izglītots un gudrs sacīkšu braucējs, kuram arī ir ambīcijas kļūt par Foruma 1 čempionu. Abu tēlu pirmā saskriešanās notiek tieši uz Formula 3 sacīkšu trases, bet pēc šī incidenta, kurā Džeims Hants uzvar, sākas abu vīru naids, kurā abi to vien darīs, kā centīsies apsteigt viens otru gans atsīkšu trasē, gan ārpus tās.
Filma ir interesanta un aizraujoša, un noteikti patiks ikvienam, kas ir skatījies pirmo formulu, jo interesanti bija uzzināt, kādi bija šī sporta agrīnie laiki, kad braucējiem sēžoties automašīnā bija 20 % iespēja, ka viņš vairs no šī spēkrata neizkāps dzīvs, un braucēji, kas uzdrīkstējās braukt ar šādiem riskiem bija pasaules slaveni! Filma ir veidota aizraujoša, un parāda abu galveno tēlu stāsta pusi, bet liekas, ka filmas režisori vairāk centušies parādīt tieši Džeimsa Hanta bravūrīgo dzīvesveidu un nemitīgās ballītes, izvirtības un trakulības, jo tas ir tas, ko skatītāji vairāk vēlas redzēt.
Filma kopš izlaišanas brīža Septembra vidū jau ir nopelnījusi vairāk nekā 90 miljonus dolāru, kas ir iespaidīga summa, ņemot vērā to, ka filma tika izveidota par nepilniem 40 miljoniem dolāru, un tas nozīmē, ka gan režisors, gan investori saņēma labu atalgojumu un gūs peļņu vēl ilgi pēc filmas sākotnējiem panākumiem.
Kopumā, manuprāt, filma ir interesanta un aizraujoša, un bieži negadās redzēt uz īstiem notikumiem balstītas filmas, par šāda veida sacīkstēm un konkurenci, kā arī grūtību pārvarēšanu un risku.