Romantiskās filmas, kas liks jums raudāt

Cilvēki skatās filmas, lai gūtu kādas konkrētas emocijas. Piemēram, skatoties šausmu filmas mēs vēlamies sajust bailes un briesmas, skatoties asa sižeta filmas, mēs gribam izjust spriedzi, bet skatoties romantiskās filmas, galvenais ir saviļņojums. Tātad, to, cik laba ir romantiskā filma, lielā mērā nosaka tas, cik ļoti mēs pieķeramies tās sižetam un izdzīvojam to līdz ar filmas galvenajiem varoņiem. Nereti emocijas, ko sniedz romantiskas filmas ir pat tik spēcīgas, ka liek mums raudāt un tas nu reiz nozīmē, ka filma ir sasniegusi savu mērķi. Šeit būs dažas no romantiskajām filmām, kas reti kuru var nenovest līdz asarām.

Piezīmju grāmatiņa (The Notebook)

Piezīmju grāmatiņa tiek uzskatīta par vienu no visu laiku labākajām romantiskajām filmām, kas tiek rādīta teju katrā Valentīndienā. Filmas sižets ir par diviem jauniešiem. Eliju un Noa, kas iemīlas. Elija nāk no pārtikušas aristokrātu ģimenes, taču Noa ģimene ir nabadzīga. Jaunietis savai mīļotajai nevar sniegt ekstravagantu dzīvi pie kādas viņa ir pieradusi, taču spēj sniegt savu mīlestību un parādīt, ka dzīvē bez naudas ir arī citas vērtības. Šīs abu jauniešu jūtas gan nav pa prātam Elijas vecākiem, tāpēc viņi jauniešus izšķir, dodoties prom. Kad Elija nesaņem nekāds ziņas no sava mīļotā, viņa saderinās ar kādu jaunu izskatīgu karavīru, taču vēlāk atklāj, ka Noa jūtas tomēr nav zudušas. Šis mīlas stāsts parāda, uz ko cilvēki ir gatavi mīlestības dēļ un tas spēs saviļņot par ciniskākos skatītājus.

Titāniks (Titanic)

Titāniks ir filma, ko noteikti visi jau ir redzējuši neskaitāmas reizes. Tas tiek uzskatīts par slavenāko mūsu laiku mīlas stāstu, tāpēc neveram to neiekļaut šajā sarakstā. Filma ir par bagāto Rouzu un nabadzīgo Džeku, kas satiekas uz kuģa “Titāniks” klāja. Abi jaunieši iemīlas, taču situāciju sarežģītu padara gan fakts, ka Rouza ir saderinājusies, gan arī abu nevienlīdzīgais stāvoklis sabiedrībā. Par spīti tam, abi jaunieši nolēmuši aizbēgt, tiklīdz kuģis piestās krastā, tomēr tā nenotiek. Titāniks avarē. Daudzi cilvēki iet bojā. Abi jaunieši līdz pēdējam cīnās par savu mīlestību un izdzīvošanu. Arī šī filma parāda to, cik spēcīga var būt mīlestība un kādas grūtības var pārvarēt tie, kas ir iemīlējušies. Filmas traģiskā noskaņa visu padara vēl sentimentālāku un pie šīs filmas neraudāt ir teju neiespējami.

Pastaiga atmiņās (A Walk To Remember)

Pastaiga atmiņās ir filma, kas izvedīs cauri īstam emociju karuselim. Stāsts ir par diviem jauniešiem, Lendonu un Džeimiju. Lendons ir skolas stilīgākais puisis, bet Džeimija ir klusa un noslēgta meitene. Sākumā abiem jauniešiem nav nekā kopīga un puisis pat mazliet izsmej naivo meiteni, taču, pavadot kopā laiku, abi saprot, ka mīl viens otru. Smags trieciens Lendonam ir ziņa, ka meitene ir smagi slima un drīz mirs, taču tas viņam nav iemesls, lai meiteni pamestu. Tieši pretēji, viņš dara visu iespējamo, lai Džeimijai atvēlētais laiks būtu ko vērts. Šī filma noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.

Vējiem līdzi (Gone With The Wind)

Vējiem līdzi ir klasika, kas nelīdzinās nekam citam. Filma ir iznākusi tālajā 1939. gada, taču tā vēl joprojām ir viena no iecienītākajām romantiskajām filmām. Sižets norisinās Amerikas pilsoņu kara laikā. Centrālie tēli ir dienvidu skaistule Skārleta un piedzīvojumu meklētājs Rets. Abu jūtas ir patiesas, taču viņu mīlestībai ceļā gadās daudz šķēršļu. Dienvidu temperaments neļauj Skārletai padoties un viņa cīnās par to, ko vēlas. Stāstu caurvij kara motīvi, kas to padara vēl emocionālāku.