Ridiks (Riddick) 2013

Riddiks 2013Ridiks 3 ir trešā filma filmu sērijā, kas sākās ar Ridika Hronikas, kur galvenajā lomā ir pats Vins Dīzels. šoreiz galvenais varonis Ridiks ir atstāts uz pamestas dīvainas planētas, kur , kā jau pirmajās daļās viņam ir jācīnās par savu dzīvību , bet šoreiz viņam nav ne ieroču, ne citi palīglīdzekļi un Ridikam nākas cīnīties ar dīvainās pasaules plēsējiem ar plikām rokām. Filmas pašā sākumā Ridiks tiek parādīts, kā novārdzis , ar lauztu kāju, un nonācis uz nezināmas planētas, bet stāsta gaitā parādās fragmenti no tā, kā viņš šeit nonācis, un, protams Vina Dīzela tēlojums ir iespaidīgs, kā vienmēr.

Ridikam filmas gaitā nākas saskarties ar citplanētiešu plēsējiem, un arī ar atlīdzību medniekiem, kas atlidojuši noķert viņu. Pēc ārkārtas signāla nosūtīšanas kosmosā no pamestas pētniecības stacijas Ridikam jācīnās ar divām kosmosa kuģu apkalpēm, kur vienas galvenais vadonis ir pārgalvīgs atlīdzību mednieks, bet otras galvenais tēls ir kāds cilvēks no Ridika pagātnes. Filma ir pilna ar spriedzes momentiem, interesantiem brīžiem un protams galvenā varoņa pārgudro rīcību apmānot visus un beigu beigās, kā jau vienmēr filma beidzas laimīgi.

Filma uz kinoteātru ekrāniem nonāca septembra sākumā, un tā izmaksāja aptuveni 38 miljonus dolāru, un līdz šim brīdim jau ir nopelnījusi gandrīz simts miljonus, kas ir diezgan iespaidīgi ņemot vērā, ka iepriekšēja filma nenesa gandrīz nekādu peļņu un pirmā filma, kas tika izdota 2000 gadā bija ar vismaz divas reizes mazāku budžetu un peļņu. Filma tāpat, kā pirmās divas daļas tika veidota Davida Tvohija vadībā (David Twohy), bet manuprāt tā nebija pārāk pārliecinoša un bija tikai, kā kārtējā iespēja nopelnīt naudu gan producenta, gan investoriem un pašam Vinam Dīzelam.