Piegādātājs (Delivery Man) apskats

piegadatajsPiegādātājs jeb Delivery Man ir 2013.gada beigās izdota komēdija par puisi, kas visu savu dzīvi ir dzīvojis zem citu cilvēku spārniem un nu vēloties beidzot piezemēties un sākt nopietnu dzīvi uzzina, ka 20 gados ziedotā sperma kādai klīnikai ir izmantota lai piedzemdētu 533 bērnu, kas ir lielākais bērnu skaits kādā no šādām lietām. Deivids, kas ir galvenais tēls, un kuru spēlē Vincs Vaugs(Vince Vaughn) ir vienkāršs gaļas mašīnas šoferis, jeb izvadātājs, kas strādā pie sava tēva ģimenes uzņēmumā un kopā ar brāļiem veido šo uzņēmumu , ko tēvs ir iesācis un vada. Deivids jau filmas sākumā uzzina, ka viņa draudzene ir stāvoklī, bet nevēlas bērnu audzināt kopā ar viņu, jo viņš ir bezatbildīgs un ir iekūlies nepatikšanās ar naudu, jo ir parādā kādiem izsitējiem 80 tūkstošus dolāru. Filmas gaitā sižets aizvien attīstās līdz kulminācijai, kad deivids uzzina, ka viņš ir tēvs 533 bērniem, un kā jau varat iedomāties tad no šī brīža Deivids ar visu varu cenšas uzzināt kaut ko vairāk par saviem bērniem bet cenšas palikt anonīms. Pēc tam kad lielākā daļa pasaules laikrakstu uzzina par šo stāstu un bērni ir iesnieguši apelāciju tiesā, lai klīnika uzrādītu viņu tēva īsto vārdu Deivids iesaistās tiesas procesā, lai iegūtu naudu, ko atmaksāt tiem, kuriem ir to parādā, tomēr pat uzvarot tiesas prāvu un saņemot 200 tūkstošu atalgojumu Deivids tomēr vēl nevar izlemt vai atklāt savu personību presei vai neatklāt.
Filma pēc žanra ir komēdija, kas saistīta ar drāmas pieskārieniem, un tā tika sākta uzņemt jau 2012, gadā, un kopējais filmas budžets bija ap 26 miljoniem dolāru, bet kinoteātros filma jau ir nopelnījusi vairāk nekā 50 miljonus, kas nozīmē to, ka filma ir atmaksājusies un guvusi jau gandrīz dubultu peļņu. Pašu filmu producējis ir Kens Skots(Ken Scot) un tā ir kādas kanādiešu filmas ar nosaukumu StarBucks Amerikāņu versija un tā veidota sadarbībā ar Valta Disneja filmu studiju.

Kopumā droši varu teikt, ka filma ir izdevusies un to var iet skatīties ar bērniem vai vienkārši labi pavadot laiku. Galvenais tēls ir izdevies diezgan reālistisks bet kopumā filmai dotu piecas zvaigznes no 10, jo tā tomēr neaizrāva tā, kā to spēj lielāka budžeta kases grāvēji.