Marsietis (The martian)

marsietisMarsietis ir viena no 2015. gada spilgtākajām filmām, kur aktieris Mets Deimons attēlo Marku Vatniju(Maks Wateney), kurš paliek viens pats uz planētas Marsa pēc tam, kad NASA misijas laikā viņa komanda piedzīvo smilšu vētru un Marks tiek atstāts uz Marsa, jo visi domā, ka viņš ir gājis bojā. Šī bilma bija viena no 2015. gada gaidītākajām filmām, kura tika veidota pēc Autora Endija Veira(Andy Weir) zinātniskās fantastikas romāna ar tieši tādu pašu nosaukumu “Marsietis”. Endijs grāmatu sarakstīja 2011. gadā, bet tāpēc, ka neviena grāmatu izdošanas aģentūra nevēlējās to izdot, viņš to publicēja Amazon veikalā par kopiju prasot 99 centus. Šī grāmata ātri vien uzšāvās uz Amazon veikala pārdotāko grāmatu saraksta augšgaliem, jo faniem patika tas, ka lai gan grāmata iz zinātniskā fantastika tomēr autors izmantojis reālu zinātni un lielākoties šādi notikumi patiesībā arī ir iespējami tuvāko 10 līdz 20 gadu laikā, jo NASA jau šobrīd plāno datumus, kad varētu nosēdināt pirmos cilvēkus uz šīs attālās planētas.

Filmas sižets sākas ar to, ka Marks ar savu komandu atrodas uz Marsa pirmajā cilvēku misijā uz šīs sarkanās planētas, kur viņš ar savu komandu izpēti Marsa vēsturi un citus faktorus, ko mēs nevaram tik viegli atrast un saprast ar robotiem. Bet pēkšņi sākas negaidīta smilšu vētra, kas ir daudz stiprāka nekā paredzēta un komandai nākas atcelt misijas turpinājumu un doties uz kosmosa kuģi, lai izdarītu ārkārtas pacelšanos. Bet ceļā uz kuģi smilšu vērtā tiek norauta antena, kas nosit Marku no kājām un aizpūš projām. Komanda kādu laiku vēl mēģina viņu atrast, bet viņa radio nestrādā un vētra sāk pieņemties spēkā, kas nozīmē to, ka komandai Marks ir jāatstāj, jo viņš visticamāk tāpat ir miris, un jāglābj savas dzīvības. Nākamajā dienā kad vētra ir rimusies izrādās, ka Marks ir dzīvs un tad arī sākas viņa izdzīvošanas izaicinājumi, jo Marss atšķirībā no zemes ir ļoti bīstams un katrs nepareizais solis var tevi nogalināt, nemaz nerunājot par to, ka tur nekas neaug un Markam ātri vien beigsies ēdamais.

Kopējais filmas ilgums ir 141 minūte un filmas uzņemšanā tika iztērēti aptuveni 108 miljoni dolāru. Bet filma jau līdz šim ir nopelnījusi vairāk kā 450 miljonus, kas nozīmē diezgan lielu peļņu filmas veidotājiem. Filmas direktors ir Ridlijs Skots, un filma tika veidota sadarbībā ar ASV kosmosa aģentūru NASA, kas pat ļāva izmantot NASA logotipu un emblēmas uz filmas kosmonautu tērpiem. NASA ar šādu savu atbalstu cerēja piesaistīt publikas uzmanību savām nākotnes plāniem un arī iespējamai misijai uz Marsu.

Kopumā Marsietis ir ļoti interesanta un aizraujoša filma un tā vēl interesantāka liekas tad, kad tu zini, ka gandrīz visa zinātne kas filmā tiek izmantota ir patiesa, kā arī šāda misija uz Marsu tiešām varētu notikt tuvāko desmit līdz 20 gadu laikā. Tomēr filmas nobeigums un pārbaudījumi kaut kā nelikās tik aizraujoši, kā tas ir citām līdzīga rakstura zinātniskās fantastikas filmām, bet kopumā filma bija visai aizraujoša un intriģējoša!