Labākie izdomātie sporta veidi filmās

baseketball-movie

Sporta daudzveidība pārsteidz mūs ne tikai dzīvē, bet arī no kinofilmu ekrāniem. Droši vien. Daudzi no jums būs pamanījuši, ka filmās, kuras ir uzņemtas par nākotni, mēs bieži vien varam redzēt dažādus sporta veidus, kuru reāli neeksistē. To pašu varam teikt arī par filmām, kuras mums stāsta par pagātnes notikumiem.

Filma “Arēna”, kura ir iznākusi 1989. gadā un kurā darbība norisinās tālā nākotnē. Sižeta centrā ir sacensības starp galaktikām, kuras mazliet atgādina boksa mačus un kuras notiek starp, ar saprātu apveltītiem dažādu civilizāciju pārstāvjiem. Stīvs Armstrongs, ringā nokļūst nejauši, bet viņam ir jāpierāda, ka Zemes iedzīvotāji ir tiesīgi pretendēt uz čempiona titulu, pirmo reizi visā Galaktikas vēsturē. Filma, priekš tiem laikiem bija tik briesmīga, ka par gandrīz uzreiz aizmirsa. Bet, mēs šo filmu varam ieteikt tiem, kuriem ļoti patīk sižeti par kosmosu vai ari tiem skatītājiem, kuriem ir depresija. Ja jūs uzskatāt, ka jums viss ir slikti, jūs kļūdāties!

“Dzīvais tērauds” – Šona Levi fantastikas filma, kura ir iznākusi 2011.gadā. Cilvēkiem ir apnicis lauzt žokļus visdažādākajās sacensībās, viņi to vairs darīt negrib un tagad, šo darbu viņi ir uzticējuši robotiem. Vienreiz, bijušais bokseris, savā gādībā saņem vienpadsmit gadus veco dēlu un miskastē izmesto mašīnu vārdā Atoms. Tas ir skaisti uzņemts stāsts par sevis atrašanu un kuru var uzskatīt par samērā veiksmīgu, tāpēc ka filmas noma, nopelnīja tieši tik daudz, lai varētu segt visus, ar filmas uzņemšanu? Saistītos izdevumus.

“Nāvējošā cīņa” – filma, kura ir uzņemta pēc populārās video spēles “Mortal Kombat”. Atstāstīt sižetu nav nekādas nozīmes? Tāpēc, ka tas visu laiku ir vērsts uz dažādām, ar pārdabiskām spējām, apveltītu personāžu cīņām. Neskatoties uz naivumu, ar kādu filma tika uzņemta, kā arī pirms vēsturiskiem cīņas veidiem, tā tomēr tika uzskatīta par samērā veiksmīgu. Tās uzņemšanas budžets bija 20 miljoni dolāru, bet nopelnīt tā spēja 120 miljons dolāru.

Mazāk redzamu vietu šajā savdabīgajā “sporta žanrā” ieņem filmas, kurās figurē komandu sporta veids. Piemēram, kinematogrāfijas šausmas ar nosaukumu “Džagera sasveicināšanās”. Šī filma skatītāju vērtēšanai tika nodota 1989. gadā. Filmas sižets – darbība notiek daudzus gadus vēlāk, pēc graujoša atombumbas sprādziena, kurš visu cilvēci ir atgriezis gandrīz vai akmens laikmetā. Sižeta centrā – džageru komanda, kura piedalās nežēlīgā spēlē, kuras uzdevums ir uzmaukt uz ienaidnieka mieta, suņa galvaskausu. Uz laukuma ir atļautu jebkuri paņēmieni, bet tas nozīmē, ka ne jau visi spēles dalībnieki ir spējīgi izdzīvot līdz spēles beigām. Šī filma veiksmīgi izgāzās un nopelnīja tikai 800 000 dolāru.

“Beisketbols” – Devida Cukera komēdija, par diviem nepieskatāmiem draugiem, kuri ir nolēmuši izgudrot jaunu sporta veidu – beisbola un basketbola krustojumu. Filma ar grūtībām nopelnīja aptuveni 7 miljonus dolāru. “Nākotnes sports” – režisora Ernesta R. Dikersona filma, kura tika uzņemta 1998. gadā. Filmas sižetā ir vēl interesantāks sporta veids – basketbola, beisbola un hokeja sajaukums.