Kapteinis Amerika: Ziemas kareivis

capten america the winter soldierCaptain America: The Winter Soldier vai kapteinis Amerika: Ziemas kareivis ir jaunākā Marvel Studijas filma, kuras galvenais varonis ir visā pasaulē iemīļotais komiksu tēls Kapteinis Amerika. Šīs filmas notikumi seko neilgi pēc Marvel Studijas kases grāvēja “The Avengers” jes “Atriebēji” notikumiem, kad Kapteinis Amerika, īstajā vārdā Stīvs Rodžers cenšas dzīvot mierīgu dzīvi un aprast ar moderno pasauli, taču , kas viņa aģentūrai S.H.I.E.L.D. uzbrūk, viņš tiek iesaistīts dažādās politiskās un varas spēlēs. Filmas gaitā atklājas, ka liels vairums pašas aģentūras darbinieki patiesībā ir iesaistīti sazvērestībā pret šo aģentūru un kapteinis Amerika, sadarbojoties ar vēl kādu komiksu varoni Melno Atraitni, cenšas atklāt šo sazvērestību un novērst pasaules mēroga katastrofu, tajā pašā laikā stājoties pretī Padomju aģentam, Ziemas Kareivim, kurš patiesībā izrādās Stīva Rodžersa labs draugs no 2. Pasaules kara laikiem.

Šī filma ir Kapteiņa Amerikas filmu sērijas otrā daļa, jo pirmajā tās daļā Kapteinis Amerika: Pirmais Atriebējs (Captain America: The First Avenger), tika parādīti Marvel Pasaules un Kapteiņa Amerika aizsākumi un vēsture, kā arī tas, kā pats Stīvs Rodžers kļuva par to, kas viņš ir tagad.

Šajā filmā, tāpat kā citās Marvel Studijas filmās Kapteini Amerika attēlo aktieris Kriss Evanss un Melnās Atraitnes lomā iejūtas Skārleta Johansone. Taču šajā Kapteiņa Amerikas filmu franšīzes 2. daļā supervaroņi iegūst vēl kādu sabiedroto, Semu Vilsonu jeb Piekūnu, kuru attēlo Antonijs Makie, bet Ziemas Kareivja Lomu spēlē Sebastians Stens. Filmā piedalījās arī Samuels Lī Džeksons, atveidojot Niku Fūriju, Emīlija VanKempa atveidojot Aģenti 13 un Roberts Redforda, spēlējot Aleksandra Pīrsa lomu.

Šī filma ir supervaroņu filma ar politiskā trillera elementiem, tādēļ to nav iespējams kategorizēt viena žanra robežās. Taču neskatoties uz šiem daudzajiem elementiem, tā joprojām bija lieliska filma, kura spēs izklaidēt ikvienu asa sižeta, supervaroņu filmu, trilleru vai politiska rakstura filmu fanu. Pēc tās iznākšanas īsā laikā tā kļuva par kases grāvēju un ieguva spēcīgu kritiķu atzinību. Šīs filmas uzņemšanas budžets bija 170 miljoni ASV dolāru, taču teātra kases ieņēmumi pārsniedza 711 miljonus dolāru, padarot šo filmu par ļoti veiksmīgu.

Filma kā jau ikviena Marvel Studijas filma bija pilna ar komiksu varoņiem, specefektiem, ieročiem un pasaules mēroga briesmām, taču no Marvel filmas mēs negaidītu neko mazāk. Šī filma bija lielisks “Atriebēju” turpinājums, un tā lieliski sagatavos Marvel filmu un komiksu cienītājus nākamajai filmai ar šiem varoņiem “Atriebēji: Ultrona laikmets”. Galveno aktieru saspēle, spriedzes pilnie momentu un komēdiju cienīgi dialogi starp galvenajiem varoņiem ļauj tiešām izbaudīt šo filmu un aizmirsties šajā Marvel radītajā Pasaulē, kur starp parastiem cilvēkiem dzīvo arī supervaroņi, kuri nereti glābj pasauli no briesmām, darot to ar stilu.