JOBS(2013) – Stīva Jobsa dzīvesstāsts!

jobs

Šī 2013. gada izlaistā filma ir Stīva Jobsa – Apple kompānijas dibinātāja dzīvesstāsts parādīts mazliet paspīlētā, bet tomēr ļoti aizraujošā un interesantā veidolā. Viss filmas stāsts grozās gan ap paša Stīva dzīvi, gan Applekompānijas uzplaukumu, norietu un vēlreizējo uzplauku, un filma parāda, kāpēc Stīvs tiek uzskatīts par tik slavenu un populāru personību, ar savu šarmu, apņēmību, veiksmi, un protams talantu atrast gudrākos un labākos industrijas cilvēkus. Pats filmas stāsts sākas ar Stīva koledžas gadiem, kad viņš bija sava veida brīvdomātājs, izmēģinot dažādas apreibinošas vielas, nemaz nedomājot meklēt darbu un visu šo darīja pilnīgā un garīgā mierā. Stīvs pēc filmā stāstītā devās pat uz ārzemēm dažādu dzīves jautājumu meklējumos, un atgriezās pilnīgi cits cilvēks, ar pilnīgi citu domāšanu, saprotot, tieši kā un kādā veidā var izveidot un panākt visu, ko viņš vēlas un neilgi pēc šī ceļojuma Stīvas ar savu draugu , kura vārds arī ir Stīvs (Steve Wozniak) uzsāka Apple kompānijas izveidi un dažu gadu laikā viņiem izdevās šo savu jauno kompāniju izveidot par multimiljonu dolāru uzņēmumu. Manuprāt Stīvs savos garīgajos ceļojumos saprata, ka dzīvē vis grozās ap cilvēkiem un ap vienkāršību, un ja viņš, kā vadītājs spētu motivēt un apkopot dažādus talantīgus cilvēkus, viņam izdotos izmainīt pasaules gaitu tādā virzienā, kādā viņš to vēlas.

Kopumā filma ir ļoti aizraujoša, motivējoša, un parāda, cik daudz iespējams paveikt vienam cilvēkam, ja tiek ieguldīts neatlaidīgs darbs, ilgas stundas un gudra domāšana. Šī filma parāda, ka ikviens dzīvē var sasniegt savus mērķus, ja pat vēl nezina, kādi šie mērķi ir, un , manuprāt, Stīvs Jobs bija ļoti labs ideju cilvēks, bet viņš nevis pats veidoja idejas, bet strādājot kopā ar cilvēkiem prata iedrošināt un uzmundrināt visus, lai viņa komanda strādātu pie idejām un Stīvs būtu tur, lai koriģētu visu šo procesu. Interesanti liekas, ka pats Jobs bija var teikt tikai, kā vadītājs, kas visus koriģēja, bet patiesībā Stīvs piedalījās dažādos kompānijas procesos, un palasot internetā atsauksmes par viņu, var ātri noprast, ka viņš ļoti centās , lai apdarītu Apple par iekārojamu produktu un savus pircējus lika pirmajā vietā.
Filmas galveno varoni tēlo slavenais aktieris Astons Kučers (Ashton Kutcher) , kuram manuprāt labi izdevās notēlot Stīva Jobsa lomu, un tādējādi arī parādot pēc iespējas patiesāk Stīva īsto dzīvi plašākai publikai, kāds bija šis visiem zināmais tēls, un kā viņam izdevās panākt visus savus sasniegumus.

Pati filma izmaksāja tikai 12 miljonus dolāru, bet jau līdz šim ir nopelnījusi vismaz 35 miljonus dolāru, kas ir diezgan iespaidīgi rādītāji, jo veido vairāk, kā trīs reizes lielākus ienākumus nekā izdevumus, un visticamāk investori, kas sākotnēji investēja filmas tapšanā ir ļoti apmierināti ar to!