Intervija, jeb “The Interview” apskats

intervijaIntervija ir 2014 gadā izlaista filma, kur galvenajās lomās ir aktieri Sets Rogans un Jeims Franko, kur tie abi atveido divu ziņu aģentus, kas dodas uz Ziemeļkoreju, kur tiem ASV valdība liek nogalināt Ziemeļkorejas galveno personu Kimu Dženunu. Šī filma ir izpelnījusies gan asu kritiku gan arī uzslavas, un cilvēki parasti iedalās 2 dažādās lomās, vainu nosoda vai uzslavē šo filmu. Pirms filmas iznākšanas interneta ziņu portālos parodijās daudz un dažādi ierasti par to, ka hakeri ir uzlauzuši Sony kompānija serverus un izplatīja kompānijas privātos dokumentus, lai tā neizlaistu šo filmu kinoteātros, kā tas bija plānots pirms tam. Hakeru darbības tika saistītas ar pašas Ziemeļkorejas līderiem, bet nekas vairāk netika pierādīts, un galu galā Sony izlaida filmu internetā, un palaida to kinoteātros tikai dažās vietās nomelnot no kinoteātriem tikai 5 miljonus dolāru, bet internetā nomelnot vairāk kā 30 miljonus, kas ir pašlaik viena no ienesīgākajām internetā palaistajām filmām. Šis varētu būs Sony mēģinājums iespraukties internetā, un pavisam jauna veida filmu izlaišanas veids, kur tās tiek nevis rādītas kinoteātros, bet gan cilvēkiem ļaujot tās lejupielādēt par mazu samaksu. Šādi kino kompānijas varētu apkarot pirātismu un ņemt naudas iegūšanu savās rokās.
Pašas filmas stāsts sākas ar Deivu Skaileru, ko attēlo Jeimss Franko, kur šis tēls ir populārs slavenību šova vadītājs, un viņa galveno redaktoru Aronu Rapoportu, ko attēlo Sets Rogans. Šie abi tēli ir labākie draugi, un Arons ir Deiva galvenais redaktors atrodot vissvarīgākās un populārākās ziņas un iegūstot šovam milzīgu popularitāti. Filmas sākumā šovā Eminems atzīstas ka ir gejs un notiek citas līdzīgas lietas, kas noteikti liks pasmieties. Tālāk stāsts iegrozās citos grožos, jo Arons saprot, ka viņš negrib stāstīt tikai slavenību nieciņus bet grib veidot īstas ziņas un abi ar Deivu izplāno, ka viņi varētu intervēt pašu nepieejamāko cilvēku Kinu Dženunu. Abiem par lielu izbrīnu viņš arī piekrīt šim uzaicinājumam, un nu abiem ir jādodas uz Ziemeļkoreju un jāveido šī intervija. Bet pirms izbraukšanas abus tēlus apciemo ASV valdība un liek tiem nogalināt Ziemeļkorejas līderi un tad arī sākas galvenais filmas stāsts.

Kopumā ņemot par filmu noteikti var labi pasmieties, bet zinot, ka patiesībā Ziemeļkorejā notiek šādas darbības ir mazliet jocīgi, kā Holivuda var veidot komēdijas par šādiem notikumiem, vēl vairāk sanaidojot ASV un Ziemeļkorejas attiecības, kas jau tā nav no tām labākajām.