Gravitāte (Gravity) 2013

GravitateFilma Gravitāte jeb angliski “Gravity” ir zinātniskās fantastikas filma par kosmosa sadursmi kurā divi astronauti cenšas izdzīvot pēc lielākās kosmosa katastrofas cilvēces vēsturē.

Filmas galvenie varoņi ir Sandra Buloka(Sandra Bullock) un Džordžs Klūnijs(George Clooney), kuri ir kosmonauti, kuri ir nosūtīti labot HABLA kosmosa teleskopu, bet neparedzētu komplikāciju dēļ viņu kosmosa kuģis Explorer tiek iznīcināts un abi kosmonauti paliek pilnīgi vieni bez jebkādām iespējām atgriezties uz zemes. Šāds nepatīkams notikumu pavērsiens notiek tāpēc, ka Krievu izmēģinājuma satelīts tiek uzspridzināts uzsākot kosmosa atlūzu ķēdes reakciju, kas izplešoties aprij aizvien vairāk satelītu un tikai pieaug plašumā. Būtībā visa filma ir kā viena asa sižeta aina, jo no mirkļa, kad abu kosmonautu raķete tiek iznīcināta, viņi cīnās par savu dzīvību, cenšoties apsteigt laiku un pārvarēt milzīgas distances, lai tikai nokļūtu atpakaļ uz mūsu mazās planētas. Filmas gaitā tiek iepīta gan Internacionālā kosmosa stacija, gan arī kāda fikcionāla Ķīnas kosmosa stacija, un protams arī Krievu Sojuz kosmosa kuģis, kas pašlaik ir vienīgais transporta līdzeklis, kas spējīgs pārvadāt astronautus no zemes uz internacionālo kosmosa staciju.

Filma, protams, ir interesanta un aizraujoša, tomēr man, kā kosmosa entuziastam dažas ainas un vispārējie notikumi likās pārāk neiespējami, bet filma, kā mākslas darbs ir patiešām izdevusies. Visas ainas ir aizraujošas, filmas stāsts ir intriģējošs un pat daļēji piesaistīts iespējamai realitātei, un galvenie aktieri patiešām spēj parādīt sevi no labākās puses.

Filma Gravitāte tika izdota 2013. gadā, dažādos datumos dažādās valstīs un tās filmēšanai tika izmantoti aptuveni simts miljoni ASV dolāru, tomēr, kas ir pārsteidzoši, ir filmas milzīgie pamākumi, no izlaišanas datuma jau atnesot vismaz 600 miljonus dolāru peļņu, un, visticamāk, kopējie ienākumi būs mērāmi miljarda apmērā.

Filma, kopumā, patiešām ir laba, un beigas, kā jau vienmēr šāda veida filmās ir patīkamas, tomēr skumji, ka šādai filma nebūs turpinājums, jo šādas zinātniskās fantastikas filmas par kosmosu ir patiešām maz un tiešām labas filmas, kā šī ir vēl mazāk!