Filmas, kuras mainīs dzīves uzskatus

Cilvēki filmas pārsvarā skatās izklaides pēc. Tās ir interesantas, spēj radīt spēcīgas emocijas un konkrētajā brīdī var likt novērsties no ikdienas rūpēm, taču dažas filmas ir kas vairāk nekā tikai pāris stundas atslodzes. Ir filmas, kas vēl ilgi pēc to noskatīšanās paliek atmiņā un var pat izmainīt to, kā jūs skatāties uz dzīvi. Ja vēlaties ne vien spēcīgas emocijas, bet arī vielu pārdomām, mēs ieteiktu noskatīties sekojošās filmas.

Septiņi gadi Tibetā (Seven Years in Tibet)
Septiņi gadi Tibetā ir ļoti iedvesmojoša filma. Tās sižets risinās 20. gadsimta 40. gados. Ambiciozais alpīnists Heinrihs Harers, kurš dzīvē ir vīlies gan mīlestībā, gan citās dzīves jomās, izlēmis doties iekarot Himalaju virsotnes. Dodoties turp, viņš pat nenojauš, ka sāksies karš. Tas viņa plānus izjauc un viņš nonāk angļu gūstā. Viņš vairākas reizes mēģina izbēgt, līdz viņam tas arī izdodas un viņš nonāk Tibetā. Heinrihs tur satiek Dalailamu, kas pilnībā izmaina viņa dzīves uzskatus. Viņš piedzīvo gan Ķīnas iebrukumu, gan Tibetas tempļu iznīcināšanu, kas liek uz lietām paskatīties no cita skatupunkta. Patiesībā tā nav tikai filma, bet gan garīgs piedzīvojums, kas liks uz pasauli paskatieties pavisam citādāk, jo Heinrihs Harers ir daļa no ikkatra mūsdienu cilvēka, kurš meklē vietu uz šīs pasaules.

Dzīve ir skaista (Life is Beautiful)
Šīs filmas nosaukums jau saka priekšā, ka tā iemācīs kaut ko vērtīgu un tā arī ir. Patiesībā tā ir komēdija, taču filmas beigas ir visnotaļ saviļņojošas. Stāsts ir par kādu ebreju bibliotekāru, kurš cenšas pasargāt savu dēlu no holokausta briesmām. Sākumā tas viss tiek attēlots visai amizanti un pat smieklīgi, bet beigās ir grūti novaldīt asaras. Šī filma parāda, cik tālu vecāki ir gatavi iet, lai pasargātu savus bērnus un nodrošinātu viņiem laimīgu dzīvi.

Sabrukums (Crash)
Sabrukums ir filma, kas atklāti parāda, cik ļoti cilvēki tic dažādiem stereotipiem. Filmā spilgti attēloti dažādi cilvēku dzīvesstāsti, kuriem visiem cauri vijas viena kopīga iezīme – rasu naids un nepamatoti aizspriedumi. Filmas gaitā savijas vairāku cilvēku likteņi un beigās pierādās, ka tie, ko uzskatām par draugiem ne vienmēr tādi ir. Reizēm tieši tie, kurus nepamatoti nosodām un atgrūžam ir vislabākie cilvēki, kas ir gatavi palīdzēt jebkurā brīdī. Filma parāda cilvēka sarežģīto dabu un atklāj, cik patiesībā sekli mēs domājam. Šī filma liks citādāk paskatīties uz cilvēkiem mums apkārt un mudinās mazāk nepamatoti nosodīt citus.

Septiņas mārciņas (Seven Pounds)
Septiņas mārciņas ir ļoti smaga filma pēc kuras noskatīšanās vēl ilgi tā paliek atmiņā un domās uzpeld filmas epizodes. Stāsts ir par kādu veiksmīgu vīrieti, kas nejauši avārijā nogalināja septiņus cilvēkus, tajā skaitā savu sievu. Pēc tam, viņš veltīja savu dzīvi, lai izglābtu septiņus cilvēkus, ziedojot savus orgānus un īpašumus. Kad sešus cilvēkus viņš jau bija izglābis, atlika septītais – sieviete, kurai vajadzēja sirds transplantu. Viņš bija gatavs ziedot savu sirdi, taču notika neparedzētais – viņš šajā sievietē iemīlējās. Filma liek novērtēt to, kas mums dzīvē dots. Tā liek saprast, ka dzīve ir neparedzama un mēs neveram iegūt visu, ko gribam.