Elektriskās automašīnas Atriebība – Revenge of the Electric Car

elektriskas automasinas atriebibaŠī dokumentālā filma, kas tika izdota 2011. gadā stāsta par to, kā pašlaik notiek revolūcija auto industrijā, un kā elektriskās automašīnas, kas pirms desmit gadiem tika iznīcinātas vēl to tapšanas stadijā ir atgriezušās.

Pati filma grozās ap četriem biznesmeņiem (Elon Musk, Bob Lutz, Carlos Gohsn, Reverend Gadget), kas visi ir iesaistīti jaunajā autombīļu revolūcijā , kad lēnām, bet mērķtiecīgi visas jaunās automašīnas, kas tiks ražotas darbosies uz elektrību nevis uz ierastajiem iekšdedzes dzinējiem, kas darbojas ar benzīnu, gāzi vai dīzeļdegvielu. Filma sākas ar stāstu par to, kā pirms desmit gadiem General Motors(GM) izlaida pirmo komerciālo elektrisko mašīnu (EV1), kas bija pirmā pilnībā uz elektrību darbināmā automašīna, kura ieguva ļoti lielu klientu uzmanību, bet pēc dažām neskaidrām komplikācijām tika atsaukta no ražošanas. Cilvēki šai elektriskajai mašīnai bija ļoti pieķērušies, un tas tikai nozīmē to, ka šāda veida automašīnām ir milzīgs potenciāls, jo kad GM kompānija atsauca visas šīs automašīnas cilvēki protestēja un pat tika rīkotas šo mašīnu bēres ar sveču dedzināšanu, un, kur gan jūs vēl esat redzējuši šāda veida pavērsienus par kādu atsauktu produktu?

Filma turpinās ar visu galveno varoņu aprakstiem, un visu viņu stāstu izklāstu un to, kā viņi savu nākotni saista tieši ar elektriskajām automašīnām, bet katrs šim tirgum pieiet no savas puses. Būtībā visa filma ir veidota, kā sacīkstes starp šiem biznesmeņiem un viņu veidotajiem produktiem un filma parāda to, kā šīs kompānijas cīnās savā starpā, kā GM kompānija nokļūst līdz bankrotam dēļ ekonomiskās krīzes, un kā visi četri konkurenti riskē gan ar savām karjerām gan kompānijām, lai tikai sasniegtu savus mērķus.

Kopumā visa filma ir balstīta ap interesantu stāstu, un tajā ir gan intrigas, gan neveiksmes un veiksmes, bet pats interesantākais jau ir tas, ka filma ir par reāliem notikumiem, ka tieši šobrīd risinās mums apkārt.

Latvijas kinoteātros tā arī šī filma nenonāca, tomēr tā ir pieejama DVD formātā, kā arī internetā lejuplādējama, un protams arī nelegālajās failu apmaiņas programmās, bet ņemot vērā to, ka filmas treileris vietnē YouTube ticis apskatīts vairāk, nekā 200 tūkstošu reižu, tad var spriest, ka filma ir diezgan populāra.