10 filmas par kosmosu

universe-1044107_1280

2015. gads ir uzdāvinājis mums daudz, jaunu skaistu filmu par kosmosu, tās noteikti ir sagādājušas milzu baudu tāda veida filmu faniem un cienītājiem.

“Marsietis”.
Jaunā, režisora Ridlija Skotta filma, kurā galveno lomu spēlē Mets Deimons stāsta mums par sirdi plosošiem NASA astronauta piedzīvojumiem, kurš ir palicis viens pats uz planētas Marss, jo viņa biedriem steidzami bija jāatstāj planēta tāpēc, ka bija sākusies smilšu vētra. Filmas pamatā ir bestsellers “Marsietis”.

“Zvaigžņu kari: Spēka pamošanās”.
Režisors Džeis – Džeis Abrams pabeidz ilgi gaidīto filmu “Zvaigžņu kari: Spēka pamošanās”. Filmas pamatā ir jauni un vecie personāži, kuri satiekas, pēc trīsdesmit gadiem, pēc notikumiem filmā “Zvaigžņu kari: Džedaja atgriešanās”. Režisors Abrams un viņa komanda ir sagatavojuši saviem skatītājiem vienreizējus skatus, kuri ir tapuši uzņemšanas laukumā. Pirmā reklāma par šo filmu jau ir parādījusies 2014. gadā.

“Vizīte”.
Kāda būs Zemes iedzīvotāju reakcija satiekoties ar citu planētu dzīvi? Filmas “Vizīte” režisors cenšas to iedomāties, kā tad tieši iedzīvotāji uzvedīsies saskaroties ar citu planētu intelektu.

“Jupitera celšanās”.
Filma stāsta par jaunas sievietes dzīvi uz Zemes, kura ir domāta varenumam un to ir paredzējusi citplanētiešu grupa. Jupiters Džons (viņas lomu spēlē Mila Kunis) dodas ceļojumā, lai uzveiktu Visuma Karalieni, kura, savukārt, cenšas nogalināt viņu.

“Nākotnes Zeme”.
Filma “Nākotnes zeme” nav konkrēti saistīta ar kosmisko tēmu, bet filmai ir ļoti nopietnas attiecības ar NASA. Noslēpumainā filma, kuras filmēšana bieži vien notika Floridā, satur sevī daudz asa sižeta līniju, kuras skatītajam liek atgriezties NASA kosmiskajās programmās. Filmas pārstāvji saglabā sižeta noslēpumainību.

“Atriebēji: Altrona ēra”.
Šajā filmā, kosmiskā žanra cienītāji sameklēs daudz patīkamu mirkļu. Kino studijas “Marvel” filmas vienmēr skar kosmisko tēmu un izdara to savdabīgā, interesantā veidā. Filma stāsta par to, kā Atriebēji cenšas pieveikt Altronu – mākslīgo saprātu, kuru radīja cilvēki, lai tas viņus aizsargātu.

“Retčeta un Klanks” ( Ratchet&Clank) 2015.
Animācijas filma “Retčeta un Klanks” ir uzņemta pateicoties populārajai videospēlei, tieši ar tādu pašu nosaukumu. Divi galvenie varoņi Retčeta un Klanks ir galaktiskie reindžeri, kuri glābj Solana Galaksi no citplanētiešu ļaundara.

“Trifīdu diena”.
Filma “Trifīdu diena”, ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma Džona Vindema grāmatas motīviem. Tas ir zinātniski – fantastisks stāsts par mēri, kurš izraisa aklumu un ar to inficējas liels cilvēku skaits uz zemes. Cilvēki, kuri ir izdzīvojuši ir spiesti cīnīties ar citu planētu augiem, kuru nosaukums ir trifīdas.

“H”.
Filma stāsta par divām sievietēm, kuras jūk prātā pēc meteorīta sprādziena pilsētā Troja, Ņujorkas štatā.

“Māja” (Home) 2015.
Tā ir brīnišķiga animācijas filma, kura stāsta par resnu kaķi vārdā Cūka, par atnācējiem – hameleoniem, par lieliem piedzīvojumiem, kuri notiek ar atnācējiem un Zemes iedzīvotājiem.